Instrumenty pochodne Bitcoin grają w dogrywkę

Rynek instrumentów pochodnych Bitcoin miał mieć swój dzień w słońcu w ostatni piątek, 26 czerwca 2020 roku. Nawet przy wygaśnięciu ponad 115.000 kontraktów Bitcoin Options, cena nie spadła. Największa krypto waluta według kapitalizacji rynkowej nadal utknęła w tym samym przedziale od 9.000 do 10.000 dolarów, niewzruszona przez dwa miesiące.

Biorąc pod uwagę dźwignię finansową kontraktów na instrumenty pochodne, ruch był prawdopodobny na kartach. Ale z drugiej strony, rynek Bitcoinów nauczył się lekcji, która bez wątpienia będzie się powtarzać do końca miesiąca – że rynek instrumentów pochodnych gra w dogrywkę. Cóż, przynajmniej na to zwrócił uwagę ostatni raport Ecoinometrics, odnoszący się w szczególności do instytucjonalnie zorientowanej Chicago Mercantile Exchange.

W raporcie powtórzono odczucia większości obserwatorów rynku, którzy patrzyli na zbliżające się i masowe wygaśnięcie i oczekiwali na ruch. Rzeczywiście, wielu z nas było częścią tego pełnego nadziei tłumu. Podkreślono w nim jednak, że katalizatorem dla Bitcoin, szczególnie na tym niestabilnym rynku, nie będzie tłum instrumentów pochodnych. Przeczytano w nim,

“Mówiłem to już wcześniej, nie sądzę, aby rynek instrumentów pochodnych Bitcoin bezpośrednio napędzał nagłe ruchy cen. Przynajmniej nie na tym etapie. W większości są to pasażerowie zapięci na taśmie do jazdy. “

Jeśli dźwignia finansowa jest ciężka, niestabilna i głodna, instytucjonalni handlarze

instrumentami pochodnymi nie napędzają ruchu cen, to kto nim jest? W tej nietypowej fazie rynku można podejrzewać inny segment rynku, o którym często myśli się w celu pociągnięcia za spust cenowy. To właśnie wielu małych, kieszonkowatych inwestorów grających wspólnie na FOMO, oraz nieliczni z wielorybów z głębokimi kieszonkami potrafią łatwo przechylać szalę na wykresach.

Ekoinometria stwierdziła, że rynek Bitcoin Code “w dzisiejszych czasach” ma braki w FOMO i dlatego wieloryby mogą napędzać “fizyczny rynek Bitcoinów”. Metoda tego posunięcia będzie najpierw przez duże i szybkie porządki, podobnie jak 2 kwietnia 2019 ruch, gdy Bitcoin wzrósł o 17 procent w ciągu dnia, ruch, który pozwolił Bitcoin osiągnąć 13.800 dolarów do końca tego kwartału. Po złożeniu zlecenia, cena zareaguje jako automatyczna i zostaną uruchomione odpowiednie transakcje, wiele z błędnych pozycji zostanie zlikwidowanych, zaostrzając ruch cenowy.

Dopiero gdy ten ruch zostanie zrealizowany, a bełkot krypto-Twittera zostanie naszkicowany przez memy “rekt” i “księżyc”, rynek instrumentów pochodnych ruszy z miejsca. W związku z tym, idąc dalej, ruch instrumentów pochodnych będzie tylko produktem, a nie przyczyną dużego ruchu. Wychodząc od wielorybów aż do instrumentów pochodnych jest kurs, raport twierdzi, że Bitcoin będzie wziąć “wydostać się z tego zakresu.”

To CME “doganianie” było widziane dość wyraźnie przy wielu okazjach w zeszłym roku. Po wyżej wymienionym posunięciu z 2 kwietnia, CME zobaczyła, że jej średni dzienny wolumen transakcji BTC Futures skoczył do 22.542 kontraktów 4 kwietnia. Z transakcjami na Bitcoin na poziomie 5.000 dolarów, wolumen obrotu wyniósł wtedy 560 milionów dolarów.

Miesiąc później, 11 maja, kiedy to Bitcoin wzrósł o 14 procent w ciągu dnia, CME osiągnęło dzienny wolumen obrotu ponad 33.700 kontraktów 14 maja. Podobne ruchy miały miejsce pod koniec 2019 roku i długo w 2020 roku, ponieważ CME nadal reagowała, a nie inicjowała ruchu cen.

Jeśli ta teoria się utrzyma, wygaśnięcie instrumentów pochodnych musiałoby być poprzedzone ruchem rynkowym, który spowodowałby taki ruch.